HAKKIMIZDA

Tarihçemiz

Tarihçemiz

1972

Başlangıç

Nasıl Başladık?

1972 yılında Recep Yenigün tarafından küçük bir marangoz atölyesi olarak kurulan Yenigün Mobilya, 1980’li yılların başında tavla ve satranç özellikli ev mobilyası imalatı ile seri üretime başlamış, mobilya sektörü içerisinde markalaşmaya doğru ilk adımlarını atmıştır.

1986

Masa oyunları seri üretimi

1986 yılında piyasanın talebi üzerine tavla ve satranç takımları tasarlayan Yenigün Mobilya artık Yenigün Tavla markası ile başta tavla ve satranç tahtaları olmak üzere çeşitli masa oyunları seri üretimi üzerine uzmanlaşmış ve 2012 yılında Yenigün Oyun Aletleri Mobilya Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi kurulmuştur.

50. Yıl

Yenigün Oyun Aletleri

Kuruluşu itibari 50. yılını dolduran Yenigün Oyun Aletleri, 2400m2’lik modern ve çevreci üretim tesisinde ürün gamı ve üretim kapasitesini arttırarak ürünlerini 4 kıtaya ihrac eder duruma gelmiştir.

İstanbul Sanayi Odasına kayıtlı olarak, ülkemiz ekonomisine her geçen yıl daha fazla döviz girdisi sağlayan Yenigün Tavla, ulusal pazarda da, bayileri ve pazarlama şirketleri ile ülkemize hizmet vermeye devam etmektedir.

NİHAİ KULLANICI ODAKLI ÜRETİM

Yenigün Tavla olarak, bütün ürünlerimizin kalitesine, son kullanıcısı tarafından kontrol ediliyor gibi dikkat gösterir ve üretim, kalite kontrol, paketleme, toptancı ve perakende market zincirine kadar ürünlerimizin güvenle son kullanıcıya ulaşmasından emin olmak için takip eder ve gerekirse her noktada destek sağlarız Bu noktada, üretim kaynaklı bir hatanın tespiti halinde, müşterilerimizin talebi olmasa bile, ürünlerimizi geri çağırır ve telafisini gerçekleştiririz.